Wprowadzaliśmy standard GSM do Polski

Eurotel wprowadzał w 1996 roku standard GSM jako jedna z pierwszych firm w Polsce. Zaczynaliśmy od kilku lokalizacji w Trójmieście. Dziś nasze salony sprzedaży obejmują całą Polskę, a rocznie podpisujemy łącznie około pół miliona umów i osiągamy przychody przekraczające 300 mln zł. Rozwijaliśmy się początkowo organicznie, a po wejściu na główny parkiet GPW w Warszawie w 2006 roku wykorzystaliśmy pozyskany kapitał do dynamicznego rozwoju przez liczne akwizycje innych sieci sprzedaży. Kupiliśmy również udziały w innych spółkach, dzięki czemu staliśmy się partnerem dla kolejnych operatorów, dywersyfikując źródła przychodów.

Najważniejsze wydarzenia:

1996

Uruchomienie pierwszej sieci telefonii komórkowej GSM w Polsce – rozpoczęcie działalności jako autoryzowana sieć sprzedaży Eurotel.

2002

Połączenie z innym autoryzowanym przedstawicielem operatora Era – siecią Tele-Net i stworzenie największej w północnej Polsce sieci sprzedaży z ponad 60 salonami.

2006

Udany debiut na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – kurs wzrasta o ponad 16% na zamknięciu sesji.

2007

Przejęcie innej sieci sprzedaży liczącej 51 salonów w ramach operatora Era i pokrycie większości kraju siecią własnych salonów.

2008

Przejęcie innej sieci sprzedaży liczącej 44 salony i działającej w ramach operatora Era.

2009

Zakup większościowego pakietu udziałów w jednej z sieci sprzedaży operatora PLAY liczącej 55 salonów.

2013

Uruchomienie sklepów iDream będących autoryzowanymi punktami sprzedaży marki Apple.

2014

Uruchomienie autoryzowanego serwisu produktów marki Apple.

2015

Nabycie 40% udziałów w spółce Soon Energy Sp. z o.o. zajmującej się energią odnawialną.